Reise do Riese V – Sudety


Wraz z Klubem Samochodów Terenowych w Nowej Rudzie „4x4max” po raz piąty już zapraszamy Was na wrześniowy wypad w Sudety, który tradycyjnie odbędzie się pod kryptonimem Reise do Riese V.

OPIS IMPREZY I WYMAGANIA ODNOŚNIE AUT

Będzie to impreza szkoleniowo – integracyjno – krajoznawcza w formule campingowej [noclegi w namiotach, na dziko]. Trasy jak zwykle w task4x4 nie będą łatwe, ale bez problemów do pokonania w grupie sensownie przygotowanym autem terenowym, czyli nie SUV-em i raczej nie na na AT-kach. Tak, tak … Dla Waszego bezpieczeństwa i sprawnej jazdy wymagamy opon MT, a do tego mocnych uchwytów z tyłu i przodu auta, odporności na kontakt z przyrodą oraz chęci współpracy w grupie. Wyciągarki mogą się przydać, ale … technika jazdy, wybór drogi i współpraca w grupie pomoże o wiele bardziej. Z założenia nie objeżdżamy trudniejszych miejsc [choć w razie czego jest taka opcja], ale uczymy się je pokonać z głową i w sposób bezpieczny. Załogi powinny dysponować wyposażeniem kempingowym koniecznym do nocowania i gotowania w warunkach outdoorowych.

Dodatkowo zapoznamy się z fragmentem historii tych terenów, wciąż budzącej wiele emocji i leżącej u podstaw wielu, czasem bardzo śmiałych teorii historyczno-geopolitycznych. W planie oprócz jazdy w terenie, podziwiania widoków i wieczornej integracji przy ognisku mamy wizytę w jednym z podziemnym obiektów kompleksu Riese.

Trudność tras, a zatem i ich przebieg w ogromnej mierze zależy od warunków pogodowych. Podczas ich pokonywania dołożymy wszelkich starań by każdemu z Was zaoferować wsparcie oraz pomoc przy pokonywaniu często niełatwych przeszkód, które naturalnie będą wplecione w widokowo-turystyczną trasę po jednym z najładniejszych regionów w Polsce.

PLAN RAMOWY RdR V

Czwartek, 17.09.

Późnym popołudniem spotykamy się w Nowej Rudzie, od godziny 18:00 czekamy na Was w bazie Max 4×4 [adres: Włodowice 56]. O 19:30 oficjalnie rozpoczniemy Reise do Rriese V oraz odprawimy się na odcinek nocny, który na pewno dostarczy Wam wielu emocji. Krótka, ale intensywna i momentami bardzo techniczna jazda doprowadzi nas na miejsce biwakowania, w którym w ciemności rozbijemy pierwszy obóz i rozpoczniemy wstępną integrację przy ognisku.

Piątek, 18.09.

O 10:00 wyjazd na trasy terenowe w okolicach Nowej Rudy. Cały dzień jeździmy w terenie, w połowie dnia zabierzemy Was na obiad, na domowe specjały: wędzone pstrągi, domowe sałatki, ciasta i napoje. Ogólnie palce lizać! Miedzy 17:00 a 18:00 zjedziemy na camp, gdzie rozbijemy kolejny obóz i spędzimy wieczór przy ognisku.

Sobota, 19.09.

Czas na sporą dawkę historii i zapoznanie się z tajemnicami Riese – częściowo terenem, częściowo asfaltem udamy się na zwiedzanie któregoś z podziemnych obiektów kompleksu Riese. Po drodze nieco wyzwań terenowych i piękna trasa widokowa. Jako przerwa obiadowa piknik we własnym zakresie. Dla chętnych i tęskniących za cywilizacją będzie też okazja do uzupełnienia paliwa, zrobienia zakupów. Nocleg oczywiście campowo, w terenie.

Niedziela, 20.09.

Do pory wczesno-obiadowej jeździmy w terenie, koło 12:30 – 13:00 zakończenie imprezy w klimatycznej kawiarni w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej. Pożegnanie, pompowanie kół, ogólne ogarnięcie aut i ruszamy w drogę powrotną.

CENA

Cena za uczestnictwo w Reise do Riese V to 590 pln brutto od załogi, niezależnie od liczby osób podróżujących w aucie.

Dodatkowo płatne: 35 zł / osoba obiad w piątek oraz na miejscu wstępy do obiektów Riese [wg lokalnych cenników].

ZGŁOSZENIA

Dodatkowe informacje odnośnie imprezy uzyskacie pod tel: 0 502 318 482. Zapisy prowadzimy majlowo pod adresem: presz@task4x4.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

• Imię i nazwisko kierowcy
• Łączną liczbę osób w załodze
• Markę i model samochodu
• Wyposażenie auta, rodzaj opon, obecność wyciągarki, ew. modyfikacje
• Liczbę osób zamawiających obiad

W zamian otrzymacie do wypełnienia kartę zgłoszenia załogi, nr. konta do wpłaty zadatku oraz dokumenty dotyczące udziału w imprezie. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i uzyskanie miejsca na liście uczestników zagwarantuje Wam wyłącznie odesłanie podpisanych dokumentów oraz wpłata bezzwrotnego* zadatku na koszty organizacyjne w wysokości 200 pln. Początek zapisów: 2.01.2020.

Całość wpisowego wraz z opłatą za zamawiane obiady płatna do 17 sierpnia.

W przypadku zgłoszeń dokonywanych po 17 sierpnia prosimy o wpłatę całości wpisowego + opłaty za obiady.

UWAGA: liczba miejsc ograniczona, aby utrzymać wysoki poziom imprezy zakładamy nieprzekraczalny limit 12 załóg. Minimum logistyczne, wymagane dla odbycia się imprezy to 5 aut uczestników. O miejscu na liście uczestników decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych zadatkiem.

*Zadatek zwracamy w przypadku odwołania imprezy przez organizatora. Zastrzegamy możliwe zmiany oraz korekty w programie zależnie od warunków pogodowych i czynników obiektywnych.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę KPRESZ Krzysztof Presz z siedzibą w Warszawie, ul.Grójecka 41 m. 7. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

Zapoznałem się z polityką prywatności i ją akceptuję.