Srpska Avantura 8+


Ze swoja bardzo bujną, wręcz dominującą przyrodą, pięknymi widokami z dostępnych dla aut 4×4 szczytów i rozległych połonin, z malowniczymi jeziorami i wodospadami Serbia tworzy wiele okazji do przeżycia prawdziwej przygody, jakiej coraz rzadziej możemy zaznać w pełnej ograniczeń strefie EU. W kraju zdominowanym przez naturę, w gęstwinie bujnej przyrody nie zabraknie elementów bardziej przeprawowych.

Zapraszamy na ósmą już , nieco dłuższą Serbską Przygodę [po serbsku Avanturę :)] w ciągle jeszcze mało znanej, rzadko odwiedzanej, a bardzo ciekawej dla miłośników prze-wy-praw 4×4 Serbii.

W tym roku oferujemy Wam jedną, zoptymalizowaną trasę będącą kompilacją najlepszych odcinków z odbytych w zeszłych latach tras południowej i północnej we wschodniej Serbii, czyli łącznie ponad 11 dni przygody. Poruszać będziemy się znaną od ponad 5 lat, ciągle modyfikowaną i sprawdzoną przed każdym sezonem trasą, jadąc za przewodnikiem. Posiadając na każdym wstępnie zaplanowanym etapie dziennym szereg alternatywnych miejsc na obozy i kilka potencjalnych ścieżek impreza będzie prowadzona w sposób dynamiczny, adekwatny do warunków, pogody oraz możliwości grupy.

Informacje organizacyjne / agenda ramowa :

Startujemy w poniedziałek 17.08.2020 z miejscowości Nisz, z parkingu koło centrum handlowego TEMPO /stacji LUKOIL [43°20’13.1″N 21°52’41.6″E ew. 43.3369785, 21.878217] gdzie około 16:30 w pełni zatankowani i ze zrobionymi zakupami ruszamy w kierunku góry Suva Planina, na której szczycie rozbijemy pierwszy obóz.

W niedzielę rano zjedziemy z góry i udamy się do Pirotu, gdzie po ew. szybkim uzupełnieniu zapasów paliwa [w tym napełniając kanistry] i jedzenia na dobre zaczniemy ósmą Srpską Awanturę, na kilka dni oddalając się od cywilizacji. Skierujemy się do doliny Arbinje, po drodze zwiedzimy kościół wykuty w skale oraz malownicze „gardło” kanionu Rosomac.

Przez kolejne dni będziemy poruszać się na Północ, przejedziemy malownicze bezkresy Parku Narodowego Stara Planina, między innymi przez połoninę Bratkowa Strana, rozbijemy obóz nad jeziorem Zavojsko, zależnie od warunków pogodowych zaatakujemy szczyty Midżor i/lub Babin Zub. Następnie przez lasy gór Kucaj dotrzemy na skraj zapierającego dech w piersiach kanionu Lazarev i zwiedzimy jaskinię Lazarską. W kolejnych etapach przejedziemy przez szczyty Beljanica i Straża w kierunku zawsze obfitującego w błoto lasu Trest, by przez Park Narodowy Djerdap dotrzeć nad Dunaj, gdzie na moment powrócimy do cywilizacji nocując na Camp Toma.

Następnie udamy się przez góry i lasy Mirocz do Vratnej ze słynnymi łukami skalnymi, a następnie w kierunku malowniczej góry Stol i jeziora o tej samej nazwie, gdzie rozbijemy ostatni obóz. Naszą przygodę zakończymy w piątek 28 sierpnia w górniczym miasteczku Majdanpek, skąd wczesnym popołudniem ruszymy indywidualnie w podróż powrotną do domów.

Plan dnia oraz logistykę proponujemy według schematu:

Zwykle ruszamy o 9:00, w połowie dnia zaplanowana jest około godzinna przerwa obiadowa, a po trasie ew. fotopauzy w ciekawych miejscach, planowo koło 17:00 – 18:00 rozkładamy obóz i rozpalamy ognisko, chyba że warunki, teren czy inne czynniki zweryfikują plan.

Zakupy i uzupełnianie paliwa planujemy co 2- 4 dni, natomiast woda pitna dostępna jest „po trasie” z czystych źródeł górskich. Noclegi w przyrodzie – w namiotach lub w autach. Jedynie raz planujemy pobyt na kempingu z infrastrukturą turystyczną, będący okazją do chwilowego powrotu do cywilizacji. [Pobyt na campingu nie jest wliczony w cenę]

Jak zawsze w task4x4 jedziemy kameralnie, od min 5 do max 8 aut uczestników.

Wymagania wobec aut i wyposażenia załóg:

Technicznie wymagamy aut 4×4 z reduktorem, z pełnym wyposażeniem campingowo-wyprawowym [niezależnych bytowo od cywilizacji nawet przez 4 dni], sprawnych technicznie, na oponach MT. Konieczne też będzie pełnowymiarowe koło zapasowe [do użycia, nie ozdoby], kanistry na paliwo i wodę, mocne zaczepy do szarpania, wyciągarka może się przydać, a odporność na walkę z krzakami i zarysowania jeszcze bardziej.

Do tego siekiera, piła, maczeta oraz dobry humor i chęć integracji z ekipą.

Po więcej informacji piszcie na prv, e-mail: presz@task4x4.pl lub dzwońcie 502 318 482

Cena: 1850,- pln [460 Euro] brutto od załogi, bez względu na ilość osób w samochodzie. Pasażer w aucie organizatora [dostępne max 2 miejsca] 1650 pln.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę KPRESZ Krzysztof Presz z siedzibą w Warszawie, ul.Grójecka 41 m. 7. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

Zapoznałem się z polityką prywatności i ją akceptuję.